İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Led tv modelleri ve en ucuz smart tv fiyatı samsung, lg led televizyon

led tv markaları en ucuz ve en uygun fiyat ve taksit seçenekleri ile İstanbul bilişim de. en ucuz led tv modelleri istanbul bilişimde. aradığın led tv modelleri uygun fiyatlarla istanbul bilişimde. En ucuz led tv kampanyaları ve kaliteli televizyonlar, LED ekranlar, LCD televizyonlar, 3D televizyon markaları LG, Samsung, en uygun fiyatlarla istanbul bilişimde. Televizyon, Led TV, Oled Tv, 4K TV.

199 adet ürün listelendi.
199 adet ürün listelendi.

LED TV Markaları ve Modelleri Smart Full HD, 4K Ultra HD QLED ve OLED Televizyonlar

Büyülü kutu televizyon, ilk hayatımıza girdiği zamanlar siyah-beyaz yani renksiz yayın yapıyordu. Daha sonraları televizyonlar renkli yayın yapmaya başladılar ve bu büyük yankı uyandırmıştı. Herşey de olduğu gibi televizyonda da teknoloji hız kesmeden yoluna devam etti ve Plazma TV ler ile, televizyon teknolojisinde resmen yeni bir çığır açıldı. Çok geçmeden plazmaların yerini LCD TV'ler aldı. Bu da televizyon teknolojilerinde önemli değişimlere yol açtı. LCD televizyonlardan sonra ne çıkacak diye düşünmeye başlarken incecik tasarımıyla kafalarımızda şekillenen LED TV teknolojisiyle tanıştık. Bununla da kalmayıp, 3D LED TV, Smart TV diye de hız kesmeden yoluna devam etti. Ardından çözünürlükler 1920 x 1080 (Full HD) den 3840 x 2160 (4K)'a yükseldi. Ekranlar içe doğru eğildi ve Curved (kavisli) paneller ve son olarakta Qled ve Oled paneller ile tanıştık.

Günümüzde fiyatlarının düşmesiyle birlikte Ultra Hd TV’ler daha fazla tercih edilmeye başladı. Bazı LED TV’lerde internete girmeyi, aplikasyonları kullanmayı olanaklı kılan Smart TV özelliği yer almakta. Bu özelliklerde ürünlerin fiyatını etkilemekte. LED TV işletim sistemleri arasında Android, Android 5, Android 6, Linux, Tizen, WebOS gibi sistemler yer almakta. LED TV’lerin bağlantı tarzları arasında ise HDMI, USB, 3.5 mm jack, AUX, Bluetooth, CI+, DVI, Kablolu, RGB, Scart bulunuyor. Bunlara ek olarak 2019 Led TV ler sesli komut ses tanıma yapa zeka sihirli kumanda akkılı kumanda gibi özeliklerle televizyon dünyasında yeni bir devir başlatıyor.

LED TV Nedir?

LED TV'ler için; LCD panelli bir televizyonun LED ışıkları ile aydınlatılmasıyla oluşmuş ürünlerdir. Kullanılan bu LED ışıkların paneli normal LCD'lere oranla çok daha fazla aydınlatmaktadır. Bu nedenle LED TV'ler çok daha canlı ve parlak renk tonlarına sahiptir. LED TV' lerin getirdiği en büyük yeniliklerden birisi siyah tonlardaki başarısıdır. Bunun sebebi ekranda siyah olması gereken piksellerin LED'ler tarafından aydınlatılmaması ve gerçeğe en yakın siyah tonu yakalamasıdır. Oysa ki; LCD TV lerde pikseller siyah olması gerektiğinde dahi floresan ışıklar tarafından aydınlatıldığı için tam bir siyah tonlama almak zordur. Zaten kontrast oranları kıyaslandığında LED TV' lerin milyonlarla ölçülen değerlere sahip olduğu görülürken LCD TV ' lerin on binlerle ölçülen değerlere sahip olduğunu görürsünüz.

LED TV'lerin sağladığı büyük avantajlardan birisi de enerji tasarrufudur. Yapıları itibariyle LED' ler çalışırken yüksek seviyede enerjiye ihtiyaç duymazlar. Ayrıca siyah ekranda LED' ler tamamen kapanacağı için ekstra bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Bu nedenle Led TV 'ler LCD TV 'lere oranla %40 civarında enerji tasarrufu sağlar.

LED ışıklar floresanlara göre çok daha az yere gereksinim duydukları için LED TV' ler çok ince tasarımlı televizyonlardır. Bu nedenle hem az yer kaplarlar hem de şık bir görüntüye sahiplerdir. Tüketicileri de LED TV' lere yönlendiren en büyük nedenlerden biri de oldukça ince tasarıma sahip olmaları. Bazı LED TV' lerin 1 cm den daha ince olduğunu düşündüğümüz de bunun hiçte şaşırılacak bir neden olmadığını gösteriyor.

Temel olarak 2 çeşit LED aydınlatma yöntemi vardır. EDGE LED yani çıtadan aydınlatmalı LED TV ve FULL LED yani arkadan aydınlatmalı LED TV ' ler. EDGE LED' ler çok ince oldukları gibi maliyetleri de daha düşüktür. FULL LED TV' ler de ise her bir piksel ayrı bir LED ile aydınlatıldığı için kontrast oranları da çok yüksektir. Üretici firmalar iyi performansları ve düşük maliyetleri nedeniyle EDGE LED teknolojisine sahip televizyonlar üretmektedirler.

LED TV Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

LED TV almanın en temel nedenlerinin başında, oldukça yüksek kontrast değerine sahip olmaları gelir. Kontrast oranı çok yüksek olan LED TV' ler siyah ve beyaz tonlamalarda oldukça başarılıdırlar. Televizyon alırken en çok dikkat etmemiz gereken nedenlerin başında kontrast oranının olduğunu varsayarsak sadece bu bile LED TV' yi tercih etmemiz için yeterli sebep gibi görülebilir. Ayrıca her markanın kendine has görüntü işlemcisi olduğundan gözünüze en hoş gelen renk tonları hangi markada ise onu tercih ediniz. Piyasadaki ürünlerin çoğunluğu 1920X1080 çözünürlükte olmasına rağmen HD Ready bir ürünün de özellikle standart yayınlarda yeterli olduğunu söyleyebiliriz. LED TV 'nin EDGE LED ya da FULL LED olması çok büyük farklılık yaratmasa da EDGE LED 'ler daha ucuz FULL LED TV 'ler biraz daha pahalıdır. Ancak FULL LED'ler daha yüksek kontrast oranlı ürünlerdir. LED TV almanın nedenlerinden biri de yüksek enerji tasarrufu sağlıyor olmalarıdır. Her geçen yıl üreticilerin enerji tasarrufunda daha da başarı sağladığını düşünürsek yeni model bir ürün almanızı tavsiye ederiz. İhtiyaçlarınıza ya da teknolojiyi kullanımınıza göre dahili uydu alıcısı, internet tv, 3D, Smart TV, PVR vb. gibi özelliklere sahip bir ürün seçmek tamamen size kalmıştır. Son zamanlarda ise yeni bir trend olarak OLED ,QLED LED TV'ler ile karşılaşmaktayız. özellikle LG ile başlayan Oled televizyonları Samsung QLED TV Sony OLED TV Philips OLED TV Vestel OLED TV olarak takip etmektedir.  

Peki  QLED ve OLED Arasındaki Farklar Neler?   QLED ve OLED arasındaki farklar nedir diye kıyaslamaya başlamadan önce bu teknolojilere biraz daha geniş açıdan bakalım. Dünyanın en büyük TV üreticileri arasında ilk iki sırayı Güney Koreli iki şirket alıyor. Bunların ilki Samsung, ikincisi ise lg. Bu iki şirket aynı zamanda dünyanın en büyük panel üreticileri arasında ve TV'lerinin panellerini kendileri üretiyor. Her iki şirket de kendine ait ekran teknolojileri geliştiriyor.   Adını daha uzun süredir duyduğumuz OLED ya da uzun adıyla Organic Light Emitting Diode, LG Display'e ait bir teknoloji. OLED paneller sadece LG Display tarafından sadece LG televizyon modelleri için değil Philips, Panasonic ve yakında Sony için de üretiliyor.

Samsung ise her geçen gün daha popüler hale gelen OLED teknolojisine rakip olarak QLED adını verdiği yeni bir ekran teknolojisini duyuralı çok olmadı. 2019'de satışa çıkacak üst seviye birçok Samsung TV modelinde bu teknolojiye yer veriliyor. QLED, Samsung'a göre Quantum Dot LED TV'nin kısaltması.
QLED; parlaklık kabiliyeti, erişilebilirlik, boyut ve kullanım ömrünü içeren çok sayıda avantaja sahip olduğu için OLED'e göre bir adım önde. Birçok televizyon kullanıcısı için QLED TV'ler her zaman ilk tercih olacaktır, çünkü bu teknoloji özellikle gündüz saatlerinde daha net bir görüntü sunuyor. OLED ise daha iyi siyah seviyeleri, daha iyi kontrast oranları ve daha iyi bir görüş açısı sunuyor.
Daha hafif ve daha ince olan OLED TV'ler, aynı zamanda daha az enerji harcar. Özellikle karanlık ortamda televizyon izlemeyi seven kullanıcılar için OLED iyi bir seçim olacaktır

Peki Neden LED TV Alırken İstanbul Bilişim'i Seçmelisiniz?

Bu sorunun cevaplarını madde madde sıralamamız gerekirse;

• En yeni ve en kaliteli ürünler en uygun fiyatlarla İstanbul Bilişim'de,

• Ürün çeşitliliğiyle kendinize en uygun ürünü bulabilme avantajı,

• Hızlı ve güvenilir teslimat anlayışı,

• Uzman satış temsilcileri ile en doğru bilgiyi ve size en uygun ürünü sunma fırsatı,

• Yalnızca satış öncesi değil satış sonrasında da müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı,

• En iyi hizmet ilkesi ile %100 Risksiz-Kasko Garantisi

• Üst üste iki defa Uluslararası Tüketici Akademisi tarafından gerçekleştirilen "Markaların Tüketici Üzerindeki Etkileri" konulu araştırmalarında tüketici beklentilerine verdiği cevapla "Kalitesine En Çok Güvenilen Marka" ödülünü alması

Teknolojinin gerisinde kalmamak ve yüksek standartlarda bir televizyon sahibi olmak istiyorsanız, bir LED TV almanızın zamanı gelmiş demektir.
yükleniyor
yükleniyor