Ürün Filtresi
Kelime Arama Filtresi
 
EKRAN BOYUTU
ÇÖZÜNÜRLÜK
TEPKİ SÜRESİ
YENİLEME HIZI
DUVARA ASILABİLME
HOPARLÖR
DOKUNMATİK EKRAN
HDMI
VGA
Özel Kriterler
Fiyat Aralığı
ile TL arası
İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Monitör fiyatı, ucuz monitör modelleri, en iyi monitör markaları

503 adet ürün listelendi.
503 adet ürün listelendi.

Monitör Markaları ve Modelleri

Monitörler bilgisayarların en önemli parçalarından birisidir. Sürekli ona baktığımız için kalitesinin iyi olması gerekmektedir. Aksi halde gözlerde telafisi mümkün olmayan sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle monitör seçimi sağlığımız açısından çok önemlidir. Pek çok markanın çeşitli özelliklere sahip modelleri vardır. Sayfamızda Samsung monitör, LG monitör, Philips Monitör, HP monitör ve Dell Monitör modellerinin yanı sıra, Acer, Casper, Benq, Viewsonic, AOC, Lenovo ve Exper markalarının monitör modellerini de inceleyebilirsiniz.

Monitör alırken
fiyatının yanı sıra teknik olarak dikkat edilmesi gereken bir takım özelliklere dikkat edilmeli. Sayfamızın ürün filtresi kısmında da göreceğiniz üzere en önemli özelliklerden birisi çözünürlüktür. Monitörlerde çözünürlükler 1280 x 1024 ten başlar full hd monitörlere kadar hatta 2560 x 1080 ve 2160 x 3840 gibi 4K çözünürlüklü monitörlere kadar pek çok monitör çeşidini görebilirsiniz. Kontrast oranı zıt renklerin oranı olduğundan yüksek kontrastlı bir monitör seçmenizde netlik açısından fayda var. Monitör alırken giriş çıkış terminallerine de dikkat edilmeli. Günümüzde pek çok monitörde HDMI girişi artık standart hale geldi. Ekranların kalitesi de çok önemli. Yeni nesil monitörlerde dokunmatik ekran özelliği de bulunmaktadır. Oyun ve film gibi yüksek kaliteli bir monitör almak istiyorsanız IPS monitör veya PLS monitör almalısınız. Bu tip özellikler LED aydınlatmalı monitörlerde yer almaktadır. Monitör alırken ilk önce kaç inch yada kaç ekran büyüklükte bir model alacağınıza karar vermelisiniz. Zira monitörler 40” yani 102 ekran büyüklüğe kadar üretilmektedir. Birim saniyedeki görüntü sayısına FPS denir. Frame Per Second’un kısaltmasıdır. Birim saniyedeki görüntü sayısı ne kadar çok olursa görüntüler o kadar akıcı olur. Yani hareketli görüntüler izlenecekse tepkime süresinin düşük olması gerekmektedir. Yani oyun meraklıları ve sinema severler için monitörün tepkime süresi düşük olmalı.

Monitör Fiyatları


Monitörlerde fiyat ekran büyüklüğünden çözünürlüğe, tepkime süresinden, giriş çıkış terminallerine kadar pek çok teknik özelliğine göre değişiklik göstermektedir. İş yerinde standart ofis programları kullanacaksanız ve çok fazla vakit geçirmeyecekseniz kaliteli ve pahalı bir monitör almanıza gerek yoktur. Evde oyun yada film izleyecekseniz ve çok fazla kullanacağınız monitörün özelliklerinin iyi olması ve kaliteli olması gerekeceğinden iyi bir monitör almalısınız. Kaliteli bir oyun deneyimi için monitörün kalitesi kadar ekran kartının da önemli olduğunu unutmamalısınız. Her iki parçanın birbiri ile senkronize bir şekilde çalışıyor olması gerekemektedir.
yükleniyor
yükleniyor