Apple İpadSamsung Galaxy
İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Tablet pc modelleri ve en ucuz tablet fiyatları ve markaları

65 adet ürün listelendi.
65 adet ürün listelendi.

Tablet PC Markaları, Model ve Fiyatları

Tablet PC hayatımıza en hızlı giren elektronik cihazların başında gelmektedir. Çok kısa zamanda pek çok evrenden geçmiş ve günümüzdeki tablet pc fiyatları da çok hızlı düşmüştür. Tablet PC kullanımının artmasıyla bilgisayar ve notebook satışlarının da düşmesine neden olmuştur. Mobil olma hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Bilgiye çabuk ulaşma ihtiyacının her geçen gün arttığı günümüzde pek çok tablet markası ve tablet pc modeli bulunmaktadır. Fakat ucuz tablet alırken paranızı çöpe de atmamanız gerekmektedir. Bununla ilgili sizlere bir takım tavsiyelerimiz olmaktadır.


Tablet PC Alırken yukarıda da belirttiğimiz üzere seçeceğiniz markanın satış sonrası vermiş olduğu desteğin araştırılması çok önemli.  İstanbul Bilişim olarak satışını yapmış olduğumuz tablet pc markalarının Türkiye’de yeterli teknik servis ağının mevcut olmasına dikkat etmekteyiz. Sizleri mağdur etmeyecek markaların web sitemizden satışını yapmaktayız.

Tablet PC markalarında da üç farklı işletim sistemi kullanılmaktadır. Karar vermeniz gereken bir diğer konu da iOS, Android ve Windows tabanlı yazılım kullanan markalardan birini seçmek. Genellikle cep telefonu ile tabletin aynı marka olması tercih edilir. Bunun ana nedeni kullanılan yazılıma alışmış olmanızdır. Cep telefonunuz iPhone ise genellikle ilk tercih edilen marka da iPad olmaktadır. Ondan sonra bütçeye göre farklı bir marka seçilebilmektedir. iPad tablet pc kısmında da farklı seçenekler de artmaya başlamıştır. Uygun fiyatlı Apple iPad tablet pc modelleri de raflardaki yerini almaya başlasa da giriş seviyesi modellere kadar düşmemiştir. Ülkemizde satılmakta olan tablet pc lerin büyük çoğunluğu Android tabanlı markalardan oluşur. Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğu için dışarından uygulama yüklenebilmekte ve hafızasının yetmediği zamanlarda sd kart vasıtasıyla hafızası yükseltilebilmektedir.

Android yazılımlı tablet pc lerde uygulamalar Google PlayStore dan indirilirken, Apple iPad lerde ise uygulamalar App Store dan indirilmektedir. Uygulama çeşitliliği bakımından Google PlasyStore daha zengin bir içeriğe sahiptir. Aradığınız uygulamaların alternatifleri App Store da daha azdır. Açık kaynak kodlu olmasından dolayı sistem güvenliği iOS larda daha yüksektir.
Tablet PC ler farklı ekran boyutlarıyla üretilmektedir. Seçim yaparken buna da dikkat edebilirsiniz. 7” ten 18.4” e kadar pek çok alternatif ile karşılaşacaksınız. Sayfamızın sol tarafındaki ürün filtresinden farklı ölçülerinde tablet pc modellerini seçerek alternatif modelleri inceleyebilirsiniz.

Aradığınız performansı yüksek bir tablet pc ise işlemcisinin 1Ghz in üstündeki modelleri incelemelisiniz. Son zamanlarda çoklu işlemcili modeller ile performansları son derece artmış vaziyettedir. Hafıza kartı ile belleğini yükseltebileceğiniz modellerden seçim yaparsanız sistemi yormamış olursunuz. Böylece cihazınız daha üst performansta çalışmaya devam edecektir. Çünkü kendi hafızası doldukça performansında düşüş gözlemleyebilirsiniz.

Tüm tablet pc ler Wi-Fi ile internete bağlanabilir. Fakat bazıları simkart ile wireless e ihtiyaç duymadan internete bağlanabilmektedir. 3G teknolojisinden sonra 4G ve 4.5G teknolojileri de kullanılmaya başlandığı ülkemizde internet bağlantı, doya indirme ve dosya gönderme hızları da çok artmıştır. Wi-Fi lı tabletlere göre GSM operatörlerinden almış olduğunuz simkart ile 3G yada 4G ile internete girilebilen modellerde fiyat farkı bulunmaktadır. Sadece Wi-Fi özelliği olan modellerin fiyatı bir miktar daha ucuzdur.

Tüm tablet pc ler ile video ve fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Gerek arka kamerasının gerek ön kamerasının güçlü olmasında fayda var. video konferans yapacaksınız kameranın kalitesi de çok önemlidir. HD çözünürlükte videolar kaydetmek istiyorsanız 720p yada 1080p çözünürlükte kayıt yapabilen tablet pc seçmelisiniz. Tablet pc lerde de cep telefonlarında olduğu gibi pil süreleri genellikle kısadır. Tablet pc seçiminde pilinin kaç mAh olduğuna da bakmanızda fayda var. Dilerseniz powerbank yani taşınabilir şarj bataryası da alabilir en kötü anlarda pilsiz kalmamış olsurusnuz.

Sayfamızda sizlere sunmuş olduğumuz dünyanın en önemli tablet markalarından Apple iPad, Samsung, Microsoft Surface, Asus, Lenovo, HP gibi kaliteli markaların tablet pc modellerini uygun fiyat ve alternatif taksitli ödeme koşulları ile güvenle alabilirsiniz. Ürün filtresi kısmından dilediğiniz fiyat aralığında seçim yaparak alternatif tablet pc modellerinden birini seçebilirsiniz. Satışını yapmış olduğumuz tüm tablet pc markaları iki yıl garantilidir.
yükleniyor
yükleniyor