İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Tarayıcı markaları ve modelleri en ucuz tarayıcı fiyatları

74 adet ürün listelendi.
74 adet ürün listelendi.

Tarayıcı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Tarayıcı Bir Diğer Adıyla Scanner Çeşitleri Nelerdir?

Tarayıcı veya Scanner, fotoğraflar, yazılı metinler veya herhangi bir metni dijital ortama aktarmaya yarayan aletlerdir. Tarayıcıların bazıları çok küçük, bazıları da çok büyük ölçülerdeki sayfaları Tarayabilmektedir. Tarayıcıların üzerine konulan dosya bir ışık vasıtasıyla taranır. Taranan görüntüler tıpkı yazıcılardaki gibi noktacıklardan oluşmaktadır. Birim kareye düşen nokta sayısı ne kadar yüksek ise o kadar kaliteli bir görüntü elde edilmiş olur. Günümüzde çok kullanılan tarayıcı çeşitleri ise aşağıdaki gibidir;

Daha çok kitap taramak için kullanılan Robotik Tarayıcılar ve Planeter Tarayıcılar, Tekli sayfa beslemeli tarayıcılar, El tarayıcılar (SheetFeet), Tamburlu Tarayıcılar (Drum), Dia ve Negatiflerini sayısallaştırmak için kullanılan Film Tarayıcıları, Düz Yataklı Tarayıcılar (Flatbed), Çoklu Doküman Tarayıcılar (ADF) şeklindedir.

Ortalama bir tarayıcının çözünürlüğü en az 2400 dpi olmalıdır. Taranılan dosyaların netliği dpi değerinin yüksekliği ile doğru orantılıdır. Günümüzde kalem tarayıcılar, kartvizit tarayıcılar yada mouse tarayıcılar gibi hayatı daha mobil hale getirip kolaylaştıran tarayıcı çeşitleri de kullanılmaktadır. Hatta taranılan sayfalarda daha sonra değişiklikler yapılabilmektedir.

En önemli tarayıcı markalarının başında HP (Hewlett Packart), Canon, Xerox, Microtek, Plustek, Avision, Epson, Brother, Panasonic, Kodak gibi markalardır. Daha profesyonel çözümler sunan Must, Fujistu gibi tarayıcı markalarını da uygun fiyat avantajları ile www.istanbulbilisim.com adresinde inceleyebilirsiniz. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren IRIS markası ise kullanıcılara sunmuş oldukları mobilite sayesinde tarayıcıları ceplerimize kadar sokmuştur. Kampanyalar hakkında bilgi almak için 0850 333 0 912 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir, tarayıcılar hakkında profesyonel çözümler alabilirsiniz.
yükleniyor
yükleniyor