İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Fitness kondisyon aletleri, koşu bandı fiyatları, kondisyon cihazları

363 adet ürün listelendi.
363 adet ürün listelendi.

Evde Spor Yapmak İçin Hangi Spor Aletleri Kullanılmalı?

Yaz ayları yaklaşınca bilindiği gibi birçok kişide zayıflama, kilo verme ve fit olma isteği oluşuyor. Vakti olanlar spor salonlarında veya dışarıda spor faaliyetlerini gerçekleştirirken, vakti olmayanlar ise; evlerinde spor yapmayı düşünüyorlar. Tabi bunun için de bir spor aleti sahibi olmak, olmazsa olmazlardan.
Evde spor yapmayı düşünen insanlar genelde, işten güçten spor salonuna gitmeye vakit bulamayan kesimden veya spor salonuna yazıldıktan sonra çok istemesine rağmen yine vakit bulamadığı için gidemeyenlerden oluşuyor. Evde spor yapmak içinse spor aleti almak istendiği zaman insanlar hangi aleti alacağını bilmediği için kendisine uymayan spor aletini alıp, yanlış bir başlangıç yapıyorlar.
Koşu Bandı

Evde kullanmak için spor aleti denilince akla ilk gelen koşu bandı oluyor. Koşmak, daha kolay ve bütün vücudu çalıştıran komple bir spor faaliyeti olduğu için ilk olarak koşu bandına yöneltiyor. Eğer bir koşu bandı almayı düşünüyorsanız, aldığınız aletin tartan denilen yumuşatıcı sisteminin bulunmasına dikkat etmek gerekiyor. Yumuşatıcısı olmayan koşu bantlarının kullanımının kalça, diz ve ayak bileği eklemlerine daha fazla yük binmesine neden olabildiğinden bu bölgelerde zorlanmadan kaynaklı travmalar olabiliyor.
Her koşu bandının kaldırabileceği taşıma kapasitesi vardır. Bu nedenle koşu bandı satın alırken öncelikle, mutlaka taşıma kapasitesini öğrenin, kilonuza uygun modellere bakın. Ayrıca, eğim, süre ve hızının da kişinin kas gücü, uzunluğu, eklem pozisyonu, tendon ve bağ yapısına göre ayarlanması gerekiyor. Yürüyüş alanı ne kadar geniş olursa, koşu bandı üzerinde hareket etmeniz de o kadar kolay olur. Koşu bandı model ve çeşitlerini sitemizde görebilir. Taksitli ve uygun fiyatla sipariş verebilirsiniz.
Kondisyon Bisikleti

Farklı boyutlara, özelliklere ve modellere sahip olan kondisyon bisikletlerinden verimli bir sonuç alabilmek için doğru olan alternatifi seçmek gerekiyor. Kondisyon bisikletleri üç ana modelden oluşuyor.
Dikey Kondisyon Bisikleti: Opsiyonel olarak bilgi ekranı içerebilirler, ön kısımları sabittir, bacak kaslarını ve karın kaslarını eşit miktarda çalıştırırlar. Bir diğer model ise yatay kondisyon bisikletleri. Yine opsiyonel olarak bilgi ekranı içerebilirken, sırt kısmında bir dayanak olur. Yatay kondisyon bisikletleri en çok bacak kaslarını çalıştırırlar.
Eliptik Bisiklet: Bu tür kondisyon bisikletleri diğerlerinin aksine oynar ön taraftan oluşur. Bacakların çalışmasıyla birlikte kolları da çalıştırır. Opsiyonel olarak oturma koltuğuna sahip olabilirler. Eliptik bisikletlerde yüklü efora çıkarsanız tüm vücut kaslarınızı çalıştırırsınız.

Eliptik ve dikey kondisyon bisiklet seçeneklerini de sitemizde uygun fiyat ve seçeneklerle bulabilirsiniz.

Evde spor yapanlar için en çok tercih edilenler yukarıda saydığımız bisiklet ve koşu bantları olsa da bir de ev için step aletleri var.
Stepper: Dışarıda yürüyüş yapmak için yer ve vakit imkanı olmayanlar için ideal bir spor aletidir. Koşu bantlarından da kondisyon bisikletlerinden de ucuzdur. Basen kaslarını çalıştırdığı için, selülitlerden kurtarır ve bacakları sıkılaştırır. Destekli ve desteksiz olmak üzere iki modelden oluşur. Destekli modellerinde kolunuzu koyup tutunacağınız bir boynuzu bulunurken, desteksiz modelde bu boynuz bulunmaz. Ancak desteksiz olan modeller daha küçük ve daha ekonomiktir. Ayrıca yine desteksiz modellerin sağ ve sol taraflarında kolları çalıştıran güçlü bir lastiği vardır ve adım bastıkça kollarınızı da çalıştırabilirsiniz.
Evde spor yapmak için birçok spor aleti mevcut. Barfiks demirinden halterine, mekik çekme aletinden tutunda ağırlık kaldırmaya kadar seçenekler uzar da uzar. Size tavsiyemiz evde kendi başınıza spora başlamadan önce mutlaka bir uzman yönlendirmesi alın. Aksi taktirde, vücudunuza uymayan bir spora kalkışırsanız kaslarınızda travmaya yol açabilirsiniz.

yükleniyor
yükleniyor