İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Slr fotoğraf makinesi fiyatları, aynasız dijital fotoğraf makineleri

24 adet ürün listelendi.
24 adet ürün listelendi.
  • 1

Fotoğraf Makineleri, Markaları ve Fiyatları

Fotoğraf çekmeyi sevmeyen yoktur. Doğru kullandıktan sonra herkes fotoğrafçı olabilir. Bunun için bilinmesi gereken bazı konular vardır. Öncelikle kendinize ait bir fotoğraf makinesi olmalı. Ayrıca birkaç çeşit objektif alınmalı. Fotoğraf makinelerinde ayarların doğru yapılması gerekir. Diyafram ayarının doğru yapılması gerekir. Pozlandırmanın ne olduğunu ve nerelerde nasıl olduğunun bilinmesi gerekir. Makro çekimler için ayrı bir objektif daha olmalı. Panning tekniğinin bilinmesi gerekir. Alan derinliğine dikkat edilmeli. Işığın iyi ayarlanması gerekir. Flash kullanmayı bilmek gerekir. Ters ışıkta fotoğraf çekmeyi bilmem gerekir. Beyaz ayarının iyi ayarlanması gerekir. Hareketli fotoğraf çekecekseniz enstantane ayarlarını iyi yapmak gerekir. Odaklamanın iyi yapılması gerekir. Rastgele fotoğraf çekmek yerine deklanşöre dokunmadan biraz düşünün ve orada bir hikaye oluşturup öyle çekim yapın. Bu karelerinize çok şey katabilir.

Fotoğrafçılıkta kullanılan bazı teknik terimler vardır. Bunlardan bir tanesi Çözünürlüktür. Bir fotoğraf makinesi alırken optik çözünürlüğe dikkat edilmeli. Çözünürlük, pixeller arası mesafe anlamına gelir. Çözünürlük ne kadar yüksek olursa çekilen fotoğrafların netliği de yüksek olur. Fakat tek başına netliğe etki edemez. Fotoğraf makinesinin görüntüleri pozlandırmak için ihtiyaç duyduğu ışığın ölçü birimine ISO denir. Çekilecek olan fotoğrafların ISO değerlerine dikkat edilmelidir. Kullanılacak objektifler doğru seçilmelidir. SLR veya DSLR bir model kullanacaksanız mutlaka farklı çekimler için kullanılmak üzere objektifler bulundurmalısınız. Kullanılacak objektif ışığı ne kadar çok alıyorsa o kadar iyidir. Teknik özelliklerindeki f değerini dikkatiniz çekmiştir. Bu değer ne kadar düşükse ışığı o kadar içeri alır demektir. Düşük f değeri olan objektiflerde ISO değerini yükseltmek zorunda kalmazsınız. Kompakt fotoğraf makinelerinde flash dahilidir. SLR modellerde ise dahili olanların yanında haricen de takılabilmektedir. Fakat bazı profesyonel modellerde dahili flash olmadığından haricen almanız gerekmektedir. Günümüzde pek çok fotoğraf makinesinin video çekme özelliği de bulunmaktadır. Model seçimi yaparken bunun da dikkate alınması gerekmektedir. Fakat bunun için hafıza kartının kapasitesinin de yüksek olması gerekir. Fotoğraf makinenize mutlaka yedek pil alın. Beklenmedik yerlerde pilsiz kalırsanız yedeğini hemen takabilirsiniz. Optik zoom a dikkat etmelisiniz. Pek çok kimse dijital zoom değeri yüksek modellerin cazibesine kapılmaktadır. Optik lensi kaliteli olmalıdır. Günümüzde Nikon, Canon, Sony, Fuji, Olympus, Kodak, JVC ve Minolta kendi lenslerini üreten markalardır. Üretim maliyeti düşük olduğundan günümüzde daha çok CMOS sensör kullanılmaktadır. Eski tip makineler ile bazı üst düzey D-SLR modellerinde ise CCD sensör kullanılmaktadır. Mümkün olduğunca deklanşör gecikmesi 2 saniyeyi geçmeyen modeller seçilmeli.

Canon fotoğraf makinesi fiyatları ve Nikon fotoğraf makinesi fiyatları teknik özelliklere göre ve beraberindeki aksesuarlara göre değişiklik arzetmektedir. Bazı modellerin yanında farklı lens seçenekleri de bulunmaktadır. Bu lenslerin fiyatları fotoğraf makinesinin fiyatlarını da belirlemektedir.

Sayfamızda Canon SLR fotoğraf makinasının en yeni modelleri ile Nikon SLR fotoğraf makinesinin indirimli modellerini inceleyebilirsiniz. Lens fiyatlarını da mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. www.istanbulbilisim.com den profesyonel ve yarı profesyonel fotoğraf makinesi modellerini uygun fiyat ve ödeme avantajlarından yararlanabilirsiniz.
yükleniyor
yükleniyor