İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Nokia cep telefonu modelleri en ucuz nokia fiyatları taksitli telefon

Nokia cep telefonu fiyatları ve modelleri, Nokia 7 Plus, yeni 3310, Tuşlu Nokia telefon, Nokia 6 ve 3 modellerini sayfamızda görebilir taksitle telefon alabilirsiniz

0 adet ürün listelendi.
0 adet ürün listelendi.

NOKIA CEP TELEFONLARI

Mobil İletişim firması olan Nokia, 1967 yılında kurulmasına rağmen mobil dünyaya 1981 yılında Mobil Telefoniyi, dünyanın ilk uluslar arası cep telefonu şebekesini icat ederek giriş yaptı. Bundan kısa süre sonra ise Global System for Mobile Communication (GSM) piyasaya sürüldü ve Nokia GSM telefonlar geliştirmeye başladı. Şu anda Finlandiya’nın en büyük şirketlerinden biri olan Nokia, aynı zamanda dünyanın da en büyük cep telefonu üreticileri arasında bulunuyor.

2000’li yılların başında özellikle ülkemizde cep telefonu sektöründe başı çeken Nokia, şu dönemlerde pazarda Apple IOS ve Google Android işletim sistemlerinin etkisi ile ciddi bir kayıp yaşasa da hala marka değeri en yüksek cep telefonu üreticilerinden biri konumunda. Bunda ki en büyük neden ise ülkemizdeki hatırı sayılır pazar payına sahip olması. Açıklamalara göre cep telefonu piyasasında 2011 yılında %40 civarında paya sahip olan Nokia, şu aralar Microsoft ile stratejik bir işbirliği içerisinde. Bununla birlikte Nokia Cep Telefonlarının bir kısmını Windows Phone 7 işletim sistemi ile üretecek.

Özellikle Microsoft’un büyük umutlar bağladığı Windows Phone işletim sistemi, IOS ve Android’in gerisinde yer alıyordu. Bunda ki en büyük neden kuşkusuz pazara geç girmesi. Şu dönemde ise Microsoft ve Nokia’nın yüzünü güldürmeye başladığını söyleyebilirim.

Bunun dışında Nokia Cep Telefonları için kendi işletim sistemini de geliştirmeye devam edecek. Eskiden kullanmış olduğu ve halen kullandığı işletim sistemi Symbian, bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren Nokia Carla olarak adlandırılacak. Bu tarihte çıkmasındaki neden ise; Carla işletim sistemini kullanan Nokia telefonların piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Şu sıralar Android işletim sistemli popüler modellerin başında Nokia 3, Nokia 6 ve Nokia 8 bulunmakta. Öte yandan nostaljik tuşlu telefon modellerini de revize edip  Nokia 3310 olarak satışa yeniden sunan firma, kapaklı modeli Nokia 8810 un da satışına başladı.
yükleniyor
yükleniyor