Çalışma Sistemimiz & Şartlarımız

• Cihaz Kabul & Servis Formu: Servisimize bırakılan her ürün teknik servis yazılımımıza kaydedilir. Ve bu kayıt ile ilgili bir arıza kayıt formu müşteriye teslim edilir. Arıza kabul sırasında ürün ile ilgili arıza bilgisi ve cihazın genel fiziksel durumu, yanında teslim alınan aksesuarlar ve cihazın garanti durumu, arıza kabul şartnamesi ve cihazın takibi için gerekli bilgiler bu form üzerinde bulunmaktadır. Form üzerinde bulunan seri numarası ve form numarası yardımı ile cihazların durumlarını Müşteri Hizmetlerimizi arayarak yâda https://www.istanbulbilisim.com/teknik-servis.html web sayfamızdan sorgulayabilirsiniz. Eğer cihazınızı kargo yolu le gönderdiyseniz; cihazınız servisimize ulaştıktan sonra ilk olarak fiziksel kontrolleri yapılır ve teknik servis paneline ürün girişi yapılır. Müşterimizin belirtmiş olduğu telefon numarasına sms yolu ile bilgilendirme sms i gönderilir.

• Arıza Tespit: Konusunda ve alanında uzman teknisyenlerimiz, arıza kabul işleminden sonra, ürünleri tarih sırasına göre bakıma alır ve cihazın arızası hakkında tespit ve onarım işlemlerini gerçekleştirirler. Garanti dışında olan cihazlarda tespit işleminden sonra, eğer ön onarım onayı alınmadıysa onarım bedeli belirlenerek müşterilerimize bildirilir ve onay alınır. Onay alındıktan sonra onarım işlemlerine başlanır.

• Onay: Garanti dışı ürünlerin onarım maliyetleri müşterilerine yazılı, sözlü olarak bildirilmektedir. Müşteri onayı alınması ile cihazlar ücreti karşılığı onarılmaktadır.

• Sonuçlar: Cihazların onarım işlemleri tamamlandıktan sonra, yapılan işlemler, teknisyen notları, cihazda kullanılan malzemeler teknik servis sistemimize kaydedilmekte ve hazır durumdaki cihazlar hakkında müşterilerimize sms yolu yâda sözlü bilgi verilmektedir. Ücret onayı verilmeyen cihazlarda ise, yapılan tespit, teknisyenin arıza tespit için harcamış olduğu zaman ve tespit esnasında kullanılmış olan malzeme, test araçları gibi maliyetler karşılığı olarak 50TLKDV DÂHİL arıza tespit bedeli alınmaktadır.

• Kargo ile Teknik Servise cihaz gönderilirken dikkat edilmesi gereken hususlar: Arızalı veya bakımlarının yapılmasını istediğiniz ürünler Yurt içi Kargo 385972565 gönderi kodu ile Ücretsiz Teknik servis noktamıza gönderebilirsiniz.

  1. Ürün ile beraber faturanın bir kopyası gönderilmelidir.
  2. Ürün ile beraber garanti belgesi aslı gönderilmelidir.
  3. Arıza Tanımını anlatan bir not ile gönderilmelidir.
  4. İletişim bilgileri not olarak gönderilmelidir.
  5. Kargo adres bilgileri not olarak gönderilmelidir.
  6. Tüm şifrelerin kaldırılması ya da şifrelerin not yazılarak gönderilmesi gerekmektedir.
  7. Telefondaki kullanıcı hesapları kapatılarak gönderilmelidir.
  8. Telefondaki yedeklerinin mutlaka alınarak servise gönderilmelidir.
  9. Apple telefonlarda iphone bul ve icolude şifreleri mutlaka kapatılarak servise gönderilmelidir.

• Teknik Servisimize gönderilen ürünlerde bulunan bilgilerin yedeğinin kullanıcı tarafından alındığı kabul edilir. Onarım esnasında veya bedeli karşılığında olsa dahi, bilgi kurtarma veya yedekleme işlemleri sırasında bilgilerin kaybolma riski vardır. Bu bilgilerin kaybolmasından servisimiz sorumlu değildir.