Veri DepolamaVeri Depolama 2Veri Depolama 3
İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Taşınabilir disk fiyatı, flash bellek sd kart, ssd hard disk modelleri

728 adet ürün listelendi.
728 adet ürün listelendi.

Veri Depolama Ürünleri

Veri depolama ürünleri ile bilgileri saklayarak işin sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Genellikle bilginin yedeklenmesinde kullanılmaktadır. Günümüz bilgi çağında artan verilerin her geçen gün saklanması zorlaşsa da üreticiler daha hızlı daha büyük kapasitede veri depolama sistemleri geliştirmektedir. İster kişisel olarak kullanın isterse kurumsal olarak kullanın bilgilerini saklama depolama yada yedekleme ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır.

Veri Depolama Ürünlerinin Çeşitleri Nelerdir?


Veri depolama ürünlerinin kullanım alanına yada saklama yani depolama kapasitesine göre çeşitleri vardır. Bireysel kullanıcılar için üretilen USB bellek de denilen flash bellekleri kullanmayan yoktur. Günümüzde 2GB ve 4GB ları pek tercih edilmese de 8GB tan 128GB a kadar çeşitli kapasitelerde üretilmektedir. Şu an 1TB kapasiteli USB belleklerin piyasaya sürülmesi beklenmektedir. SD kartlar ise kendi içinde micro ve normal SD kart olarak ikiye ayrılır. Micro SD kartlar özellikle cep telefonlarında daha cok kullanılmaktadır. Normal SD kartlar ise fotoğraf makinelerinde yada video kameralarda da kullanılmaktadır. Çekilen fotoğrafları sd kartlar vasıtasıyla bilgisayarınıza kaydedebilir yada tv nizin desteği varsa televizyona takıp izleyebilirsiniz.

Bilgisayar kullanan pek çok kimsenin taşınabilir bir harddiski vardır. Bunlar genellikle 500GB tan başlayıp 4TB a kadar çıkmaktadır. Ama piyasada en çok tercih edileni ise 1TB kapasitesi olan taşınabilir disklerdir. Genellikle 5400 rpm yada 7200 rpm disk hızına sahiptirler. Günümüzde fiyatları halen yüksek olsa da SSD Diskler (Solid Stade Drive) de yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Mekanik disklere göre kat kat yazma ve okuma hızına sahip olan SSD Diskler ilerleyen zamanlarda standart disklerin yerini alacak gibi duruyor. Kullanıcılar sabit disklerde genellikle film arşivi yada fotoğraf arşivlerini muhafaza etmekte kullanırlar. Şirketler ise firma arşivini yedeklemede bu tip diskleri tercih ederler. Farklı bağlantılarıyla gerek iş yerlerinde gerekse evlerde kullanılan bir diğer veri depolama sistemi NAS üniteleridir. NAS cihazlarının  (Çoklu Depolama Ünitesi) depolama alanları büyüktür. Özellikle güvenlik kameralarında çok kullanılmaktadır. Televizyonlar ile birlikte kullanılan media center sistemlerini de veri depolama üniteleri içinde sayabiliriz.

Dijital dünyanın her geçen gelişmesine ve genişlemesine paralele geçmiş zamanları anımsamada veri depolama ürünlerini kullanmaya devam edeceğiz. İster verileri yedeklemek, saklamak, arşivlemek için kullanalım, istersek güvenlik sistemlerinde kullanalım gelişen teknoloji ile saklama ihtiyacımız giderek artacaktır. İhtiyacınıza uygun depolama cihazını sayfamızda bulabilirsiniz. Bu alanda üretim yapan tüm markaların satışını yapmaktayız. Bu konularda detaylı bilgi almak için call center ekibimizden destek alabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun her türlü veri depolama ürünlerinde uygun fiyatlı modelleri sitemizden satın alabilirsiniz. Ucuz fiyatlı veri depolama ürünlerinden en son çıkan yeni teknoloji veri depolama sistemlerine kadar pek çok çeşidi İstanbul Bilişim web sitesinde görebilirsiniz.
yükleniyor
yükleniyor